Nasıl Yapılır ?

Verimlilik ile Günlük İşte Nasıl Üretken Olunur

Bu makalede, daha az zamanda daha fazlasını başarmak için iş yerinde her gün harekete geçmenin basit adımlarını tartışacağım. Bu adımları izleyerek, iş yerinde günlük olarak nasıl üretken olunacağını öğreneceksiniz.

Verimliliği Artırmanın Yararları

Özellikle iş yerinde daha üretken olmayı öğrenmek, genellikle görevlerinizi tamamlama verimliliğinizi artırmanıza neden olur. Daha az zamanda daha fazla çalışmanın tamamlanması, işle ilgili olmayan görevler için daha fazla zaman ayırmanın, üretken olmaya devam etme motivasyonunuzu artırmanın, başarı duygunuzu artırmanın ve genel stres seviyelerinizin azaltılmasının birçok faydasına sahiptir.

Tabii ki, özellikle günlük bazda üretkenliğinizi arttırmanın olumlu iş faydaları var. Genellikle işle ilgili görevlerinizi tamamladığınız yüksek kalite düzeyiyle daha fazla işi daha kısa sürede tamamlayabildiğiniz için, kelimenin tam anlamıyla iş yerinde daha fazlasını başarmış olursunuz. İş yerinde daha fazlasını başarmak, genellikle yaşamınızı ve iş yaşam dengenizi olumlu yönde etkileyecek faydalar sağlar.

Günlük Çalışmada Nasıl Üretken Olunur

“Üretken” olmak için tek bir strateji ya da adım yoktur ve bir kişi için başarıya yol açan şey, başka bir kişinin izlemesi için felaketli bir strateji olabilir. Sonuç olarak, aşağıdaki adımların her birini test etmenizi ve işte verimliliğinizi artırmak için hangi adımların hangisinin etkili olacağını kendiniz karar vermenizi öneririm ve bu nedenle eyleme geçmeye ve kullanmaya devam etmeye çabalar, olumlu sonuçlar görene kadar. Bu olumlu sonuçlar büyük olasılıkla sadece bir denemeden sonra gerçekleşmeyecektir, bunun yerine, belirli bir stratejinin izlemeniz için kişisel olarak faydalı olup olmadığına dair nihai bir karar vermeden önce en az bir hafta boyunca her adımı deneyin.

Adım 1: İş Görevlerini Tamamlamak için Ödüllendirici Görevleri Bağlayın: İş yerinde günlük üretkenliğinizi artırmak için, daha az ödüllendirici ve / veya işle ilgili bir görevi yerine getirerek ödüllendirici bir görevin tadını çıkarabilirsiniz.

Örneğin, ilk fincan kahve veya çayın olması gibi ödüllendirici bir görevden zevk almayı, işle ilgili bir görevi tamamlayana kadar erteleyebilirsiniz. Veya işle ilgili üç görevi tamamlayana kadar herhangi bir sosyal medyayı kontrol etmeyi geciktirebilirsiniz.

2. Adım: “Verimlilik” Zamanlamanızı Değiştirin: Herkes gün boyunca enerjide doğal bir durgunluk yaşar. Ev dışında, 9-5 veya benzeri bir işte çalışıyorsanız, bu enerji marjı tipik olarak (ancak her zaman değil) öğleden sonra geç saatlerde gelir.

İş programınızı işten ayrılmak veya en azından üretken olmaya çalışmaz olmak için saat 16: 00’a kadar kaydırın. ya da enerji sükuneti ne zaman olur. Bu, üretken olmaya karar verdiğiniz çalışma saatlerinde üretken olmak için daha fazla enerjiye sahip olmanızı sağlar ve saat 17: 00’den önce gerçekleştirmeniz gerekenler hakkında gerçekçi olmayan beklentiler yaratmayarak stres seviyenizi azaltır. gün sonu isabetleri.

3. Adım: Enerjinizi ve Verimliliğinizi Arttırmak İçin Atıştırmalıklar: İnsanların doğal olarak günün belirli saatlerinde yüksek verimli olmaları için daha fazla enerjiye sahip oldukları fikrine devam ederek, yediğiniz yiyeceklerin sahip olduğunuz enerjiyi nasıl artırabileceğini ve daha üretken olmanıza yardımcı olabileceğini de bilmelisiniz.

Genellikle elma, portakal ve muz gibi meyveler  gibi diğer gıdalar hem fruktoz hem de sakarozda yüksektir. Bunlar vücudunuzda farklı enerji amaçlarına hizmet eden iki şekerdir, biri size kısa süreli enerji artışı sağlarken, diğeri size daha uzun bir süre enerji verir. Her iki durumda da, dikkatli bir şekilde atıştırarak, iş gününüzü güçlü ve güne başladığınız yüksek verimlilikle bitirmek için dayanıklılığa sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Adım 4:Güne Özel Görevlerle Başlayın ve Bitirin:Çoğu insan için, sürekli olarak yüksek düzeyde üretkenlik yaşamanın en zor yanı, çalışmaya başlamak için motivasyon bulmaktır. Bu soruna yardımcı olmak için, kendinize gününüzü başlatmak ve bitirmek için üzerinde çalışacağınız belirli görevleri vermeyi deneyin.

Gününüze başarılı bir şekilde başlamak ve gününüzde hızlı bir şekilde verimlilik elde etmek için, gerçekleştirmeye çalışmanız gereken ilk görev oldukça kısa, basit ve / veya tamamlanması zevkli bir şeydir. Bu, günün ilk görevini bitirmenizi ve bunu yapmanın olumlu motivasyon ve başarı duyguları ile kalmanızı sağlayacaktır.

Gününüzü bitirmek ve ertesi güne hazırlanmak için, işinizi olumsuz etkilemeden ertesi gün tamamlanabilecek belirli bir görevle sadece yarıya kadar işiniz bittiğinde işten ayrılın. Çoğu insan “bitmemiş” işten rahatsız olur ve işinizi bitirmeme duygusu ve beraberinde gelen rahatsızlık, bir sonraki güne ulaşıp bunu tamamlamak için ertesi gün hemen çalışmaya başlamak için güvenilir bir motivasyon kaynağı sağlayacaktır. günün bitmemiş görevi.

Yorum Yok

    Yorum Bırak