Şimdi Sen mi Sevdin Beni ?

Şimdi Sen mi Sevdin Beni ?

Mart 1, 2019 0 Yazar: Rafet İşler

 Sevmek… Uçsuz bucaksız, derin bir kelime. Bir kelime içinde bin bir türlü anlam; herkese göre değişen, herkeste bir olmayan. Nasıl sevilir sahi? Sevdiğine nasıl davranır insan?

Bence birini seviyorsan gözlerin herkese kör, kulağın herkese sağır olur. 4 odacıklı kalbinin dördünü de onunla doldurursun. Hayallerinin tümünü onunla, onun için kurarsın. Her zaman o senden daha iyi olsun diye uğraşırsın, kendinden önce onu düşünürsün. Onsuz olma düşüncesini aklının ucundan dahi geçiremezsin, ola ki geçirecek olsan bi an soluğun kesiliverir. O senin sadece sevdiğin insan değildir. Kolun kanadındır, soluduğun havan, yaşadığın dünyandır. Abindir, babandır, kardeşindir, eşindir, ruh eşindir. Tam anlamıyla herşeyindir. Kimi zaman canını yakan, gözyaşlarını akıtan; ama buna rağmen nefret edemediğin, vazgeçemediğindir. Hem sevdiğinden nefret eder mi insan? Ben edemedim hiç. Ne pahasına olursa olsun ne nefret edebildim, ne de vazgeçebildim. Yanlışlar çoktu. Söylenen yalanlar, bir türlü onarılamayan kalp kırıklıkları, yerle bir olan hayaller ve yerine gelmeyecek bir güven duygusu. Buna rağmen nefret edemedim, vazgeçemedim, gidemedim hiç. Çünkü sevmek buydu. Sevmek, onca insan arasından birini seçip onun için kalben söz vermekti. Ve ben seni seçtim, seni sevdim. Peki ya sen? Sen niye beni sevemedin? Daha doğrusu sen nasıl bu kadar kolay vazgeçebildin? Çok mu ağır geldi böyle noksansız sevilmek? Çok mu fazlaydı birinin hayatı olmak, hayatının merkezinde durmak? Yoksa çok mu çoktu yaşadığın aşkın güzelliği, kusursuzluğu, dürüstlüğü, saflığı? Ne yani, ben de senin gibi yalan söyleseydim sana sevecek miydin beni? Sana karşı böylesine sadakatli olmasaydım vazgeçmeyecek miydin benden?
Seni hayatımın merkezine koymasaydım, en güzel hayallerimi seninle ve senin için kurmasaydım, seninle olduğum her an bile ayrı olacağımız saatleri düşünüp seni özlemeseydim eğer kalacak mıydın? Ama hepsi bahane değil mi? Sen gitmek istedin bir kere. Hiçbir sebep ve kişi durduramazdı seni. Hep sevdiğini söylediğin ben bile. Sahi, seven gider miydi? Hiçbir sebebe ve kişiye rağmen gitmezdi. Söylesene hadi; şimdi sen mi sevdin beni?